زن ها و مردها

هوا سرد  شده و دلم  حسابی تنگ شده برای تو...

 

 امروز  دانشگاه رفتم بعد از کلاس  صبح ، رفتم یه جلسه سخنرانی درباره

 تفاوت های مرد و زنکه یه خانم دکتر  درباره اش سخنرانی میکرد.  جالب بود

 و آموزنده .اصولا وقتی همچین جلساتی دیدید  و وقت داشتید حتما سر بزنید

 چون  بیشتر وقتها   جلسات خوبی میشند و مثل  روانشناسهای تلویزیون

  نیستند که کلی گویی کنند و یا زمان برای بحث هاشون کمتر باشه .

خلاصه کلی چیز فهمیدیماینکه  باید زنها  حرفشون رو بزنند اون هم صریح 

 و منتظر نباشند طرفشون  حدس بزنه که  چی می خواهند و اینکه مردها

 تمرکز بیشتری دارند البته روی یه مسئله و اینکه می تونند  شنوایی خودشون

 رو کنترل بکنند و  وقتی زنها نق می زنند    بهش توجه نکنند و اینکه زنها هیچ وقت

برای اینکه امتحان کنند که مرد ها دارند به حرفشون گوش میدند  بر گردند بگند

 که آخرین حرفی کهزدن چی بوده؟ چون مردها درسته توجه  به نق هاشون

 نمی کنند اما چون قدرت  کنترل شنوایی شون  بالاست میتونند به راحتی بگند

 که چی شنیدن ( فقط  توی ذهنشون نمیذارند  که این نق هاتاثیری بذاره) و

اینکه حتما باید گفتگو کرد و در ضمن سالیانه در امریکا  دو هزار زن به خاطر نق زدن

به دست شوهرانشون کشته میشند و اینکه  کلا باید اول پذیرفت  یک زن ، زن

هستش و یک مرد ، مرد هستش و نمیشه این رو تغییر داد فقط میشه با گفتگو 

  و قبول این موضوع  راحتتر زندگی کرد.البته گفتند اگه می خواهید زنی 

  بیشتر شما رو  تحمل بکنه  باید اون رو عاشق خودتون بکنیدتا  زندگی

 زناشویی بهتری داشته باشید چون زنها بیشتر  از  اینکه کسی عاشقشون

باشه خوششونمیاد و توی بیشتر مسائل   زندگی هم به خاطر همین کوتاه میاند.

توصیه دکتره  برای زندگی بهتر عاشق کردن زنها  بود

/ 11 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
وفــــا

خوب مسلما .. آدم ها وقتی عاشق هم هستن .... به خاطر عشقشون و علاقه شون ... خیلی وقت ها کوتاه میان .....!!!!!! حالا زن یا مرد .. فرقی نداره ... اما این کوتاه اومدن ها یه حدی داره ....!!!!!! من صحبت های خود این دکتر رو نشنیدم ... و چیزی هم که خوندم ... از برداشت خود شما بوده ... اما اگر عین حرف هارو انتقال دادین .. من باهاش مخالفم ....!!!

وفــــا

حالا ... اینکه چرا مخالفم : ببین .. عاشق کردنو عاشق شدن ..... راه حل نیست ...!!!!!!!!!!!!!!! مسلما کسانی که عاشق هم هستن ... خیلی در حق هم گذشت می کنن و توی مسائل و مشکلات مختلف کوتاه میان ... اما این اصلا یک راه حل محسوب نمیشه .... چون .... اگر بخواد به عنوان یک راه حل برای پیشبرد بهتر زندگی استفاده بشه ... یک روز میاد که تاریخ مصرفش میگذره ...!!!!

وفــــا

ما داریم راجع به بازی با یک همبازی حرف نمی زنیم ....!!! داریم راجع به زندگی زناشویی حرف میزنیم ....!!!!!!! عشق کمک خیلی زیادی میکنه .... و بهترین دورانی که میشه برای حل مسائل مختلف ازش استفاده کرد ... ابتدای زندگی مشترکه .....!!!

وفــــا

ابتدای زندگی مشترک ... جایی که گرچه دو طرف عاشق هم هستن .. اما هنوز به درستی هم رو نمی شناسن ... مسلما با هم اختلافاتی خواهند داشت ... چون بحث بر سر زندگی دو آدم با خلقیات مختلف زیر یک سقفه ... ممکنه خیلی مشکلات پیش بیاد .. خیلی سو تفاهم ها .... و مشکلاتی که شاید عمق چندانی نداره ... و همش به خاطر .. اینه که زیر یک سقف زندگی کردن با کسی قوانینی داره که ما تا حالا تجربه ش نکردیم ...!!!!

وفــــا

در مورد این اختلافات .... اختلافات اول زندگی .. آره ... عشق خیلی کمک میکنه ... می تونی همون وسط بگو مگو ... بری و همسرت رو بغل کنی و بگی : مهم نیست .. چی پیش اومده .... مهم اینه که من عاشقتم ... و به خاطر عشقمون ... همه ی سعی خودم رو می کنم که همه ی موانع رو بردارم عزیزم ...1!! گفتن این جمله ها همان ... و فراموش کردن اینکه اصلا مشکل چی بود ... از طرف خانومه همان ...!!![نیشخند]

وفــــا

اما وقتی زمان بگذره ... قطعا مشکلاتی که پیش میاد تو زندگی ... مشکلاتی هستن که از عمق بیشتری برخوردارن ... و اگر وسط .. بگو مگو بری همسرت رو بغل کنی .. و همون حرف هارو بهش بزنی .. ممکنه ... از رو عشقی که بهت داره ... همه چیز رو فراموش کنه .. اما چون مشکل ریشه داره ... و با بغل کردنو ابراز عشق حل نمیشه .. دوباره پیش خواهد آمد ...اونوقت میخوای چی کار کنی ؟؟ دوباره بگی عزیزم من عاشقتم ؟؟!! و اینجاست ... که عشق و فداکاری و گذشت و فراموش کردن .. راه حل نیست ... می دونی چی راه حله ؟؟ فهم و درک و منطق دو طرف از زندگی مشترک .... که اگر داشته باشن .. می تونن زندگی رو با همه ی موانع پیش ببرن ..

وفــــا

مثلا این چه حرفیه : گه می خواهید زنی بیشتر شما رو تحمل بکنه باید اون رو عاشق خودتون بکنیدتا زندگی زناشویی بهتری داشته باشید......!!!!!! چرا باید توی یک زندگی مشترک .. یک کسی یک کسی دیگر رو تحــــــــمل کنه ...!!!! زن و شوهر باید از در کنار هم بودن لذت ببرن ... نه اینکه به واسطه ی عشق همدیگر رو ... یا خصوصیات بد هم رو تحمل کنن ...!!!!! اصلا تحمل کردن شریک زندگی چه معنی میده ؟؟؟!!!!! معنی خوبی داره ؟؟؟؟!!!!!! اصلا فرض هم که این طور بود و زن از روی عشق و علاقه .. تحمل کرد طرف رو.... این تا همیشه جواب نمیده ...!!!!!!!!!!!!! باید مشکل رو درست و منطقی و عقلانی حل کرد ..... تا با فوران احساسات .....!!!!!!!

وفــــا

نقش عشق ..... تو زندگی و مشکلات مربوط به اون ... میدونی مثل چی می مونه ... مثل نقش اون پارچه ای می مونه که رو پای کسی که پاش تیر خورده می بندی .. که کمتر خونریزی کنه ....!!!! اما این راه نیست ... اگر به اون پارچه اکتفا کنی .. ممکنه مرگ طرف رو عقب بندازی .. اما در نهایت ... بی اثر میشه ... و طرف خواهد مرد ... راه حل اینه که مشکل از ریشه حل بشه ... با بینش یک پزشک ....!!!!

وفــــا

بنابراین چیزی که خیلی مهمه تو زندگی .. از نظر من ... درک متقابل ... و فهم و درک درست طرفین از زندگی مشترک ... که وقتی عشق هم در کنارش باشه ..... خوشبختی تضمینه ...!!!!

وفــــا

کامنت ها رو تایید بود .. من اصلا نمی دونم چی گفتم ..!!!!![زبان] امیدوارم تونسته باشم منظورم رو برسونم ..